mgr inż. Adam Cwalina - Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łomży. Ukończył roczne podyplowmowe studia "Organizacji i zarządzania" na SGH w Warszawie. Ukończona Szkoła Muzyczna I stopnia w Łomży. Zainteresowania: sport  i muzyka.

Irena Kuczyńska  – pielęgniarka oraz pracownik administracyjny. Wykształcenie średnie pielęgniarskie. Brała udział w szkoleniu "Stymulacja polisensoryczna z deficytami w rozwoju dzieci i młodzieży". Uzyskała certyfikat uczestnictwa w szkoleniu "Doskonalenie kadr - klucz do efektywnej pracy". 

 

mgr Anna Maria Rykowska - psycholog.  Ukończyła Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie na kierunku psychologii.

"Nie mamy prawa oceniać. Mamy prawo kochać i akceptować".

 

mgr Paweł Czerwonko – instrukor terapii zajęciowej pracowni politechnicznej.

mgr Justyna Zakrzewska - instruktor terapii zajęciowej pracowni ceramiczno-plastycznej. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne.Brała udział w projekcie "Razem możemy więcej" w ramach Sektorowego Programu Opoeracyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006 - Popowo k/Warszawy 2006. Uzyskała certyfikat uczestnictwa w szkoleniu "Doskonalenie kadr - klucz do efektywnej pracy" 2007. Ukończyła kurs grafiki komputerowej pierwszego stopnia. Otrzymała certyfikat "III stopień języka migowego" (SJM) - Polski Związek Głuchych w Białymstoku.

mgr Beata Kiełczewska – instruktor terapii zajęciowej pracowni komputerowej. Nauczyciel w stopniu kontraktowym. Posiada certyfikat uczestnictwa w szkoleniu „ Doskonalenie kadr – klucz do efektywnej pracy”. 

 

mgr inż. Anna Filipkowska - arteterapeuta i terapeuta zajęciowy w pracowni komputerowej. "Sztuką - smutnego pocieszysz, zdenerwowanego uspokoisz, opryskliwego przestraszysz, tchórzliwego uczynisz śmiałym, skrytego otwartym, zychwałego pokornym. W sztuce zawarta jest siła ducha ducha, która jest w stanie zwyciężyć cielesny ból, nostalgię, wewnętrzny niekopój"

(A. Mudrow)

mgr. Martyna Bobowska - instruktor terapii zajęciowe pracowni komputerowej. Ukończyła studia licencjackie na kierunku praca socjalna oraz studia magisterskie na kierunku administracja. Obecnie studiuje dwa kierunki - kwalifikacje nauczycielskie.Przygotowanie pedagogiczne oraz arterapię z elementami terapii zajęciowej na studiach podyplomowych. Interesuje się sztukami plastycznymi, muzyką. Lubi pomagać innym i czerpać satysfakcję z udzielanej pomocy. 

mgr Łukasz Rogiński  – instruktor terapii zajęciowej pracowni multimedialno-sportowej. Absolwent AWFiS Gdańsk. Posiada uprawnienia instruktorskie z piłki nożnej, sędziowskie z piłki ręcznej oraz badmintona. Ukończył kursy: trenera personalnego, wychowawcy kolonijnego, kierownika obozów, menedżera sportu, pierwszej pomocy. Posiada  kompetencje do przeprowadzania zajęć korekcyjnych. Pasjonat wszystkich dyscyplin sportowych.

 

mgr inż. Magdalena Bałazy - instruktor terapii zajęciowej pracowni przystosowania do życia codziennego I. Posiada wykształcenie wyższe - ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku (Pedagogika wczesnoszkolna) oraz studia inżynierskie na Politechnice Białostockiem (Edukacja Techniczno-Informatyczna). Nauczyciel w stopniu kontraktowym. Posiada uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych. Jej pasją jest gotowanie.

 

mgr Renata Justyna Gruszfeld – instruktor terapii zajęciowej pracownii przystosowania do życia codziennego II.Studia wyższe ukończyła w Elblągu na wydziale pedagogiki o specjalności pedagogika opiekuńcza i socjalna. Brała udział w następujących szkoleniach:

- Specyfika wybranych zagrożeń dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
- Poziomy i strategie pracy profilaktycznej.
- Policyjne działania profilaktyczne realizowane na terenie woj. podlaskiego.
- Metody i techniki pracy z grupą.
- Odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne.
- Profilaktyka zagrożeń związanych z Internetem.
W WTZ pracuje od września 2013 roku. Praca z podopiecznymi sprawia jej dużo satysfakcji oraz radości. Do każdego podopiecznego podchodzi indywidualnie, koncentrując się na jego możliwościach i zdolnościach. Jej zainteresowania to : jazda konna, pszczelarstwo, muzyka.

 

mgr Lilianna Wojtasik  – instruktor terapii zajęciowej pracowni rękodzieła artystycznego. Z wykształcenia i z zamiłowania-terapeuta. Ukończyła studia wyższe pedegogiczne- pedagogika opiekuńczo- wychowawcza z wychowaniem fizycznym i rehabilitacją narządów ruchu. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego, zdrowotnego i korektywy. Zaczęła pracę w Warszawie - Międzylesiu w 2005r na stanowisku opiekunki w DPS. Od 2007r pełni stanowisko terapeuty. Posiada certyfikat z ukończenia szkoleń: ,,Ile profilaktyki jest w profilaktyce", ,,Budowanie profesjonalnego kontaktu z osobą z zaburzeniami psychicznymi".

mgr Aneta Brulińska –  instruktor terapii zajęciowej pracowni edukacji i umiejętności społecznych.  Ukończyła studia I st. na kierunku Praca socjalna (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży) oraz studia II st. Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (Uniwersytet w Białymstoku). Praktykę odbyła w Domu Pomocy Społecznej oraz w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Łomży.  Uczestniczyła w warsztatach dla Członków Podlaskiej Sieci Współpracy WTZ i ZAZ „Seksualność osób niepełnosprawnych” oraz posiada certyfikat uczestnictwa w szkoleniu „Terapia Zajęciowa – bank pomysłów z elementami treningu umiejętności społecznych. Trudne przypadki w terapii zajęciowej”.

mgr Weronika Rogińska - fizjoterapeutka. Ukończyła studia I stopnia (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości) i II stopnia (Olsztyńska Szkoła Wyższa) na kierunku fizjoterapia. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego oraz oligofrenopedagogiki. Ukończone kursy:

- Holistyczne podejście do głowy, szyji i klatki piersiowej,

- Wysiłkowe nietrzymanie moczu,

- Profilaktyka obrzęku limfatycznego po leczeniu raka piersi.

W wolnej chwili lubi czytać książki i haftować. 

 

mgr Paulina Milewska - fizjoterapeuta. Ukończyła Akademię Nauk Stosowanych w Łomży. Ukończone kursy:

- Koncepcja terapii obrzękowej - drenaż limfatyczny, 

- Terapia blizn, 

- Terapia manualna, 

- Masaż leczniczy segmentarny, 

- Masaż funkcjonalny aparatu ruchu, 

- Rehabilitacja w sporcie. 

W wolnych chwilach lubi czytać. 

mgr Karolina Borawska-Zdrowowicz - fizjoterapeuta. Ukończyła studia I stopnia (Uniwersytet Medyczny w Lublinie - 2014 r.) oraz studia II stopnia (Gdański Uniwersytet Medyczny - 2016 r.).

Ukończone kursy i szkolenia:

  • Integracjaosteopatyczna
  • Kompleksowafizjoterapiasportowcawfazieostrej
  • TerapiawisceralnamodułIiII
  • ManipulacjekrótkodźwignioweHVLA
  • FluidDynamicsConcept
  • Pinoterapia
  • Sucheigłowanie-medycznaakupunktura,
  • Kręgosłup-diagnostykaileczenie(modułI-IV),
  • Koncepcjepowięzi–różnepodejściaterapeutyczne
  • MT-REHA,medycznytreningrehabilitacyjny
  • KinesiotapingKT1iKT2,KinesioPolskaKursterapiimanualnejwgKaltenbornaiEvjentha(moduły:UEX,OEX,UWS,OWS,AEX1,AEX2,AWS1,AWS2)
  • ZawodowykursmasażuIiIIstopniainiekonwencjonalnychmetodleczenia

 

mgr Elżbieta Kwiatkowska - instruktor terapii zajęciowej pracowni edukacji i umiejętności społecznych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Białymstoku. 17 lat pracowała w przedszkolu. Obecnie w trakcie końcowych studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika. 

 

Marzanna Ochocińska - obejmuje opieką higieniczną budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej. 

Naszymi sprawami księgowymi zajmuje się Joanna Brulińska - główny księgowy.